Sportuojame drauge – aš ir mano šeima

        Vienas iš Sporto rėmimo fondo lėšomis remiamo projekto „Fiziniam aktyvumui palankios aplinkos plėtra Senamiesčio pradinėje mokykloje“ uždavinių yra įtraukti mokyklos bendruomenės narius, partnerius į vaikų fizinio aktyvumo stiprinimo veiklas, skatinant kuo daugiau žmonių prisiimti atsakomybę už aktyvios mokyklos kūrimą. Siekiant įgyvendinti šį uždavinį mokykla  spalio mėnesį pradėjo klasių bendruomenių renginių „Sportuojame drauge – aš ir mano šeima“ ciklą.

       Bendruomenės sporto renginius pradėjo 1b klasės mokiniai ir jų tėveliai, kurių spalio 10 d. neišgąsdino net apniukęs rudeninis dangus. Didelis būrys klegančių vaikų ir besišypsančių tėvelių rinkosi į sporto šventę prie Dailidės ežerėlio. Visiems teko prisiminti rikiavimąsi pagal ūgį bei bendruosius mankštos pratimus. Vėliau trys komandos varžėsi atlikdamos įvairias estafečių užduotis. Netgi teko užsirišti skareles, užsimauti pirštines ir į tikras pintines rinkti bulves. O kur dar vikrumo užduotys! Juk ne kasdien gali smulkiais žingsneliais prabėgti per gulinčias kopėtėles, atstumą įveikti nenulipant nuo kartono kortelių ar pernešti obuolį ant galvos. Ypač daug emocijų sukėlė virvės traukimas – vaikai stengėsi iš visų jėgų, todėl ir nugalėjo tėvelius.

       Rungtys baigėsi, laimėjo draugystė: visi buvo apdovanoti medaliais, padėkos raštais ir obuoliais. Gera matyti, kaip klasės bendruomenėje mezgasi draugystė, kurią lydi aktyvus laisvalaikio praleidimas. O pats geriausias įvertinimas – tėvelių klausimas: „Kodėl kita tokia šventė tik kitais metais?“

1b klasės mokytoja metodininkė Asta Gudaitienė

 

Kuriame aktyvią mokyklą

 Rugsėjo mėnesį su iniciatyvomis „30 minučių taisyklė“, „Aš judu – judėk ir tu“, „Dienos iššūkis“ Senamiesčio pradinėje mokykloje paskelbta Sporto rėmimo fondo lėšomis remiamo projekto „Fiziniam aktyvumui palankios aplinkos plėtra Senamiesčio pradinėje mokykloje“ pradžia.

Pagrindinis projekto tikslas – užtikrinti saugias sąlygas ir platesnes galimybes mokyklos bendruomenės bei Senamiesčio mikrorajono vaikų fiziniam ugdymui, maksimaliam turimų aplinkų užimtumui. Projektu metu bus siekiama, kad visa mokyklos bendruomenė prisiimtų atsakomybę kurti ir palaikyti aktyvumui palankią aplinką, todėl ne mažiau kaip pusė projekto metu organizuojamų užsiėmimų bus skirti bendruomeniškų ryšių stiprinimui. Tėvai bus skatinami ne tik organizuoti sporto ir judėjimo renginius, akcijas vaikams, bet ir bus kviečiami skatinti vaikus keliauti į mokyklą pėsčiomis arba dviračiu. Bent kartą į mėnesį mokykloje lankysis sporto klubų treneriai, gimnazistai savanoriai, sporte pasižymėję asmenys, Alytaus visuomenės sveikatos biuro atstovai, kurie mokiniams ves sportinius užsiėmimus, kalbės apie aktyvaus gyvenimo svarbą ir savo pavyzdžiu įkvėps mokinius sportuoti. Didesni sporto renginiai bus vykdomi Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago aikštyne, padedant gimnazistams savanoriams. Bus tęsiami tradiciniai klasių bendruomenių renginiai „Sportuojame drauge – aš ir mano šeima“.

Projekto metu atnaujinta mokyklos sporto bazė (įrengta lauko žaidimų aikštelė, įsigytas kokybiškas sporto inventorius) sudarys palankias sąlygas aktyvios mokyklos kultūros formavimui, atsižvelgiant į projekte dalyvaujančių 6–10 metų mokinių poreikius, sveikatą, pomėgius ir judėjimo galimybes, diegiami aktyvios mokyklos principai formuos mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, mokinių tėvų ir kitų bendruomenės narių įtraukimas į vaikų fizinio aktyvumo skatinimo ir stiprinimo veiklas, sportuojančių žmonių savanorystė ir asmeninis pavyzdys skatins kuo daugiau žmonių prisiimti atsakomybę už aktyvios mokyklos kūrimą.