Vertybėmis paremta lyderystė Alytaus Senamiesčio pradinėje mokykloje

Values Led Leadership in Alytus Senamiestis Primary School

2016-09-01 – 2018-08-31

Mokyklos bendruomenės lyderystės stiprinimas, siekiant didinti  mokymosi patrauklumą ir gerinti mokymąsi.                      

To consolidate the leadership of school community in order to enhance the  attractiveness and results of learning.

2018-05-09

    Projekto veiklose  stipriname bendradarbiavimą ir partnerystę su senamiesčio mikrorajono švietimo įstaigomis. Europos dieną visi kartu Rotušės aikštėje susijungėme į bendrą veiklą  „Aš senamiestis - Europos pilietis“.  Mažieji darželinukai, pradinukai, gimnazistai pradžiugino miesto bendruomenę šokiais, dainomis.

2018-04-30

  Tradicinė mokyklos diena ir projekto veiklos subūrė visus į Bendruomenės vakarą. Susirinkusius vaikus, tėvelius ir senelius sujungė bendros veiklos klasėse: sportinės varžybos, darbelių gamyba, piešimas.... Mokyklos aplinkoje buvo pasodintas ir Lietuvos 100- mečio ąžuolas. Laikas prabėgo greitai ir nepastebimai. Dar norėjosi pabūti, tačiau skambutis visus sukvietė į mokyklos kiemą. Vakarą vainikavo visos bendruomenės linksmi žaidimai ir dovana mokiniams: bilietai į mokyklos–darželio „Drevinukas“ teatro studijos spektaklį „Coliukė“. Džiugu buvo matyti besiskirstančių vaikų ir tėvelių šypsenas, padėkas. Bendra veikla padeda ne tik kurti draugišką ir šiltą bendravimą, bet ir stiprinti mokyklos bendruomenę,  suprasti jos vertybes.

   

2018-04-05

  Artėjant projekto pabaigai su partneriais susitikome Ekseteryje, aptarėme įgyvendintas veiklas, mokyklose įvykusius pokyčius, dalinomės sėkmės istorijomis ir iškilusiomis problemomis. Aptarėme projekto veiklos apibendrinimo renginius.

2018-02-01

    Mokinių aktyvo ir Dailės būrelio mokinių bendroje veikloje apipavidalinta ir sukurta mokyklos laisvalaikio bibliotekėlė.  Mokinių aktyvas tobulino bendravimo anglų kalba gebėjimus, rengė projekto partneriams mūsų  mokyklos vertybių ir veiklos  pristatymus - filmuotus siužetus. Kartu su mokinių aktyvu numatomas mokyklos erdvių praturtinimas edukacinėmis priemonėmis, planuojamos naujos mokymosi aplinkos.

2017-12-01

    Stiprinat mokinių aktyvumą ir lyderystės ugdymą šiais mokslo metais suburtas mokinių aktyvas. Mokiniai lyderiai noriai dalyvauja mokyklos veiklose, teikia pasiūlymus renginių organizavimui, prisiima atsakomybę ir organizuoja pagalbą mažesniems mokiniams – pirmokams.  Jie padeda mokytojams organizuojant judrias pertraukas, yra atsakingi už sporto priemonių parengimą ir sutvarkymą, teikia pagalbą mažesniems mokyklos valgykloje, aktyviai dalyvauja apipavidalinant mokyklą įvairioms šventėms.

Mokinių aktyvas  2017 m. lapkričio mėnesį organizavo norų išsipildymo akciją „Pyragų dieną“. Jos tikslas – padėti nepasiturinčioms šeimoms, teikti pagalbą patiriantiems socialinę atskirtį. Vaikai su tėvelių pagalba kepė pyragus, sausainius ir kitokius skanėstus, juos pardavinėjo ir surinktus pinigus skyrė pagalbai sunkiai materialiai gyvenančioms šeimoms.

 Mažieji mokyklos lyderiai organizavo mokinių nuotaikų matavimo savaites taip įsitraukė  į sveikatos, saugumo ir žalingų įpročių prevencijos projekto „Kur slepiasi sveikata?“organizavimo veiklą.

 

2017-09-29

     Rugsėjo 25 – 28 dienomis mūsų mokykloje sulaukėme didelės svečių grupės.  Tai strateginės partnerystės projekto Erasmus+ komanda. Mokykloje vykusiuose tarptautiniuose mokymuose dalyvavo Didžiosios Britanijos Exseterio miesto mokyklų atstovai ir Alytaus miesto mokyklų komandos. Svečiai noriai domėjosi mūsų veikla, lankėsi pamokose. Dažnam mokinukui buvo įdomu pritaikyti savo anglų kalbos žinias, pasisveikinti angliškai.

     Tarptautinė projekto komanda dalijosi patirtimi apie mokyklų vertybes, ugdymo organizavimą, mokyklos bendruomenės lyderystės ugdymą.