2020-12-05

        Visą lapkričio mėnesį, kai už lango tamsu, mūsų mokykloje malonu ir šviesu. Šviesa sklinda nuo skaitomų knygų, projekto „Senamiestukas knygų pasaulyje“ veiklų. Lapkričio mėnuo buvo skirtas šiaurės šalių rašytojams.

Susipažinome su šiaurės šalimis, piešėme tų šalių vėliavas. Pailgintos mokymosi dienos grupes lankantys mokiniai dažni bibliotekos svečiai. Knygų apsuptyje jie klausėsi įdomių ir juokingų pasakojimų Švedų autorių Jujos ir Tomo Vislanderių knygelės apie neišskiriamų draugių Mamulės Mū ir Varnos smagius nuotykius labai patiko pirmokams ir antrokams. Šių knygelių veikėja Mamulė Mū važinėja dviračiu, žuvauja, nardo ežere... O jei prie Mamulės Mū prisideda ir Varna – tik ir lauk linksmybių. Juokingų nuotykių netrūko ir švedų rašytojo ir iliustratoriaus Sveno Nordkvisto knygelėje „Petsono tortas“. Po daugybės išdaigų dėdė Petsonas ir katinas Findusas išsikepa puikiausią pasaulyje gimtadienio blynų tortą. Klausydami  garsiai skaitomų knygų ištraukų mokinukai garsiai juokėsi ir lydimi geros nuotaikos piešė iliustracijas. Garsiniuose skaitymuose klausėmės pamokančių Hanso Kristiano Anderseno pasakų, Astridos Lingrend „Pepės ilgakojinės“ nepakartojamų nuotykių.

     Martino Vidmarko knygą „Atgijęs namas“ mokiniai klausėsi tylūs ir susikaupę. Knygos veikėjas senasis Larsonas gyveno vienas, visų užmirštas. Taip ir būtų gyvenęs, jei ne kaimynų berniukas. Tikrai keista, bet kartais užtenka vienos mažos gėlytės, kad atgytų visas namas. Ir galbūt kur kas daugiau nei vien namas. Perskaitę šią knygą su mokiniais kalbėjomės apie vienišus senelius. Vaikai suprato, kad jiems labai reikia bendravimo, dėmesio. Emocijos atsispindėjo piešiniuose. Vieni pasakojimai prajuokina, o kiti verčia susimąstyti. Nepastebimai prabėgo šiaurės šalių rašytojų knygoms, skirtas laikas, susipažinome su naujais kūriniais, prisiminėme anksčiau girdėtus ir skaitytus. Smagu, matyti kad garsinio skaitymo veiklos suintriguoja ir  knygos iškeliauja į mokinių namus.

Bibliotekininkė Elvyra Majauskienė